31 NUMARALI REKLAM ALANI
Akın,beldelerin kapanması ardından ciddi sorunlar yaşanacak dedi.
banner339

Aydın’da “bütünşehir yasası’ ile kapatılacak olan 36 belde belediyesinin başkanları “Beldeme Dokunma’ mücadelesi başlattı. Aydın’ın 2014 yılında büyükşehir olacak 13 il arasında yer almasının ardından, kapanması gündeme gelen Aydın’daki 36 belde belediyesinin başkanları bir araya gelerek, referanduma gidilmesi yönünde karar aldılar.

Aydın’da bir özel tesisde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya gelen 36 belde belediye başkanından 21’i, iftar yaptıktan sonra basın açıklaması yaptı. Başkanlar belediyelerinin kapanmaması için yapacakları eylem planı üzerinde konuştular. 
 Ortaklar Belediyesi’nin MHP’li Başkanı Ümmet Akın ise beldelerin kapanması halinde hizmet konusunda ciddi sıkıntıların yaşanacağını ayrıca ciddi güvenlik zafiyeti yaşanacağını iddia etti. Akın, konuşmasında sık sık hükümeti eleştirmesi üzerine bazı belediye başkanları konunun siyasileştirilmemesi ricasında bulundular.
Ortaklar Belediye Başkanı Ümmet Akın toplantıda yaptığı konuşmada son genelge doğrultusunda görevlerini ifa etmekte zorlandıklarını ve belde belediyelerin kapatılması ile ilgili kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.Akın,“Bizce böyle bir karar alınmadan önce beldelerdeki ekonomik ve sosyal yaşantılar da göz önünde tutulmalıdır''dedi.
Ortaklar Belediyesi’nin MHP’li Başkanı Ümmet Akın  beldelerin kapanması halinde hizmet konusunda ciddi sıkıntıların yaşanacağını ayrıca ciddi güvenlik zafiyeti yaşanacağını iddia etti. Akın, konuşmasında sık sık hükümeti eleştirmesi üzerine Dalama'nın AKP'li belediye başkanı konunun siyasileştirilmemesi ricasında bulundu.
Akın,Ortaklar çevresindeki köylere de hizmet götürebilecek bir yapıda iken,beldenin kapanması ile bu köylerin gerekli hizmeti alamayacağını savundu.
Akın MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığınız devam ediyor mu sorusuna şu anda  Ortaklar belediye başkanıyım dedi.Akın beldelerin kapatılması durumunda yaklaşık 200 bin seçmenin AKP'ye sandıkta bunun hesabını soracağını da belirtti.
Anahtar Kelimeler
Ortaklarümmet Akın
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali şahan 2 yıl önce

sayın başkanım cok haklısınız biz de aynı gorusteyiz bir yamalak lı olarak..yamalak tan sevgıler

banner376

banner377

ÇERÇİOĞLU nun koruma polisi ve eşi ölü...
Aydın Belediye Başkanı'nı CHP'li Çerçioğlu'nun yakın koruması Hatice Alper Kavalcı ile eşi ölü bulundu....

Haberi Oku