31 NUMARALI REKLAM ALANI
AYMELEK projelerini tanıttı
banner339
AYDINLIHABER ÖZEL/Aydın’da yaşlanma sürecine giren vatandaşlara daha kaliteli yaşam sunmak amacı ile kurulan Aymelek adlı dernek düzenledikleri basın toplantısı ile projelerini anlattılar.
Turistik Park’ta düzenlenen basın toplantısına derneğin kurucusu emekli öğretmen Yurdagül Altınbaş, dernek Başkanı Ayşe Kasarlıoğlu, ikinci başkan Mine Mükafat Münkat, ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Derneğin kurucusu Yurdagül Altınbaş toplantıda ilk olarak Aymelek Derneği’nin Tarım İl Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliğiyle hazırladıkları köylü kadınlara ipekböceği yetiştiriciliği konusunda eğitim vermek ve kadınların bu işten para kazanmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Proje için Umurlu, Köşk ve Dalama’da kurulu birçok köyü ziyaret ederek muhtarlara ve köylü kadınlara projeyi anlattıklarını ifade etti.
7 BİN DUT FİDANI DAĞITACAKLAR
Altınbaş şöyle konuştu:Proje kapsamında,gerekli dut fidanlarını ve ipek böceği lavralarını proje kapsamına aldığımız köylü kadınlarımıza ücretsiz vereceğiz İpekböcekçiliği kadınlarımızın 45 gün içinde geri dönüş alabilecekleri yani para kazanabilecekleri bir alan.. Üretecekleri kozaları da doğrudan evlerinden peşin olarak satın alacağız.Üzerine bir kar payı koyup bu kozaların satışından derneğimizin elde edeceği gelir ile yaşlanma sürecindeki vatandaşlarımız arasında etkili olan alzheimer ve parkinson hastaları için bakım evi yapımında kullanacağız.”
AYBA’YA RAKİP DEĞİLİZ
Bakım evi projesinde AYBA’nın da fikir babası olan Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan ile çalıştıklarını söyleyen Altınbaş, “ AYBA’da çalışanlar ücret karşılığı çalışıyorlar. Biz ise bir dernek olarak gönüllülük esasına göre çalışıyoruz. İsmail Tufan hocamız da gönüllülük esasına dayandığı için derneğimizin çalışmalarını destekliyor.AYBA’nın Aydınlılara ait olduğunu söyleyen Altınbaş,AYBA’ya hiç kimse benimdir diye sahip çıkmasın, derken AYBA’ile beraber ortak çalışma içerinde olmayacaklarını belirtti.
AK PARTİ’DEN DEĞİL DEVLET’DEN DESTEK ALIYORUZ
 Bu proje için Sağlık Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi, Aydın Valiliği ve İl Özel İdaresi ile diyalog içerisindeyiz. 16 Ocak’ta valilik ile bakım evimiz için protokol imzalayacağız.40 asil üyemiz ve 800 gönüllü üyemiz var herhangi bir siyasi parti ile bağlantımız yok ifadelerini kullanan Altınbaş Aydın’da güzel işlere imza atıyoruz. Çalışmalarımız bu yönde devam edecektir” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner375

banner376

banner377

ADÜ MÜKKEMELLİK BELGESİ ALDI
ADÜ 2013 yılında yaptığı başvuruların sonucu olarak Diploma Eki Etiketi almaya hak kazandı.

Haberi Oku