31 NUMARALI REKLAM ALANI
Köse Çerçioglunu suçladı
banner339
MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Aydın Belediyesi’ni eleştirerek, “Herşey Aydın halkının gözü önünde olmalı” dedi.

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, MHP Aydın İl Teşkilatı’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Köse’nin yanı sıra MHP İl Kadın Kolları Başkanı Havva Kukul, MHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Uysal ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Kemer’de bulunan adliye arazisinin kamulaştırılması konusunda MHP’li belediye meclis üyelerinin yanlış iş yaptıkları yönünde algı oluşturulmaya çalışıldığını belirten Köse, “Kamuoyunda MHP’ye yüklenilmek isteniyor gibi bir algı var. Burada hatanın sorumlusu Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve ekibidir. Kamuoyunun gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum” dedi.

Konu ile ilgili arazi konusunda 1 Ekim 2012’deki belediye meclis toplantısında MHP’li belediye meclis üyesi Murat Saltık’ın ‘arazinin tamamı kamulaştırılıp kamulaştırılmadığı’ yönünde soru sorduğunu belirten Köse, “Sayın Özlem Çerçioğlu bu soruya olumlu cevap vermişti. Biz bu konudaki belediye meclis tutanaklarının açıklanmasını istiyoruz. Kim, ne söylemiş açıklansın. Burada belediye hatalı, eksik veya kasıtlı hareket etmiştir” diye konuştu.

Adliye arazisi ve diğer konular hakkında MHP’li belediye meclis üyelerinin istedikleri belgelere ulaşamadığını ifade eden Köse, “İstediğimiz belgelere ulaşmakta zorluk çekiyoruz. ‘Yetimin hakkını yedirmem diyorsunuz’ O zaman kamuoyuna sorulan soruları açıklayın öğrensin. AKP’nin yönetim tarzından şikayet eden bir partinin belediye başkanı soruları açıklamalı. Herşey Aydın halkının gözü önünde olmalı” ifadelerini kullandı.

Arazinin kamulaştırılma sürecini anlatan Köse, “21 bin 816 metrekarelik bu arazinin sahibi, Şubat ayında ilgili yerin kamulaştırılması için Aydın Belediyesi'ne müracaat ediyor ve 30 Mayıs 2012 tarihinde, daha sonra kamulaştırılarak ilgili vatandaşa 150 bin TL karşılığında 2 adet daire veriyor. Daha sonra bu arazinin tamamının kamulaştırılma kararı alınmadan 1 Ekim 2012 tarihinde Belediye Meclis Toplantısı'nda MHP’li Belediye Meclis Üyemiz Murat Saltık Bey, bu arazinin tamamının kamulaştırılıp kamulaştırılmadığını soruyor. Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da arazinin tamamının kamulaştırıldığını, bu konuda herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını söylüyor. Dolayısıyla 1 Ekim 2012 tarihli ve 4 Ekim 2012 tarihli Belediye Meclisi tutanaklarının açıklanmasını istiyoruz. Kim ne söylemiş, Sayın Özlem Çerçioğlu, arazinin tamamının kamulaştırılma işlemi bitmeden kamulaştırıldığı beyanında bulunmuştur? Sayın Özlem Çerçioğlu’nun kamulaştırma işleminin tamamlandığı yönündeki açıklamasından 1 gün sonra Didim’den gelen bir vatandaş, arazinin kamulaştırılmayan kısmını satın alıyor. Bu da aslında olmaması gereken bir şeydi. Çünkü Aydın Belediye Başkanlığı, bu arazinin tamamının kamulaştırılması için bir karar almış, ancak 30 Mayıs 2012’de yarısı kamulaştırılmış, diğer yarısı kamulaştırılmamış. Aydın Belediyesi'nin geri kalan arazi için Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurup, bu tapu üzerine bu şerhin işletilmesi gerekirdi. Aydın Belediyesi burada hatalı, eksik ya da kasıtlı hareket etmiştir. Çünkü Sayın Özlem Çerçioğlu yanlış beyanda bulunuyor” ifadelerini kullandı. 

“3 PARSEL BAZILARINA PEŞKEŞ ÇEKİLDİ” 
Köse, söz konusu arazinin 2 Ekim 2012’de el değiştirdiğini kaydederek, “El değiştirme konusunda ilgili vatandaş, 3 parsel için takasa gidebileceği gönünde bir talepte bulunuyor. Vatandaş, bu bilgileri kimden nasıl almıştır? Aydın Belediyesi, sözde hukuki çalışmaları adı altında değer tespiti için ilgili mahkemeye başvuruyor ve 1 milyon 144 bin TL değerinde değer tespiti oluyor. 30 Mayıs’ta 150 bin TL aldığınız bir yeri 5 ay sonra, 1 milyon 144 bin TL gibi bir rakam çıkmasına rağmen Aydın Belediye Başkanlığı bu konuda hiçbir itirazda bulunmuyor. Buna rağmen MHP’li Belediye Meclis Üyemiz Ahmet Saltık Bey, Belediye encümeninde Adliye yerinin kamulaştırılma bedelinin Adalet Bakanlığı tarafından ödenmesi gerektiğini de belirterek şerh koymuştur. Ahmet Saltık Bey, bu şerhi istedi. Ancak verilmedi. Acaba Aydın Belediyesi Adalet Bakanlığından daha mı zengin? Aksine Aydın Belediyesinin büyük miktarda borcu var. Sonuçta orası adliye olmadı ve Aydın Belediyesine ait 2 milyon civarında olduğu söylenen 3 parsel bazılarına peşkeş çekilmiştir. Bu konuda Sayın Özlem Çerçioğlu kamuoyunu bilgilendirmeli” dedi. 

“BIRAKIN AYDIN HALKINI MECLİS ÜYELERİ DAHİ BİLGİLENDİRİLMİYOR” 
Otopark inşaatıyla ilgili olarak MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çakır'ın, su bedelinin makbuzlarını istediğini de hatırlatan Köse, sözlerine şöyle devam etti: 
‘Meclis üyemiz 'Otopark inşaatında ilgili firmanın kullandığı su makbuzlarını görmek istiyorum' dedi. Bu onun kanuni hakkıdır. AK Parti'ye söylüyorsunuz ancak Sosyal Demokrat bir Belediye olarak CHP Belediye Başkanı olarak bunu neden kamuoyuna açıklamıyorsunuz? Yetimin hakkını yedirmem diyorsunuz, fakat sorduğumuz soruları yanıtlamıyor, kamuoyunu bilgilendirmiyorsunuz. Belediye Meclis üyelerimiz bilgilenmek istediğinde neden istedikleri belgelerin fotokopileri kendilerine verilmiyor. Eğer çalışmalar şeffaf olacaksa, her şey halkın gözünün önünde olmalıdır. Bırakın Aydın halkını, belediye meclis üyelerini dahi bilgilendirmiyorsunuz” şeklinde konuştu

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner376

banner377

ADÜ MÜKKEMELLİK BELGESİ ALDI
ADÜ 2013 yılında yaptığı başvuruların sonucu olarak Diploma Eki Etiketi almaya hak kazandı.

Haberi Oku