31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sökeli Ferkan 14 Yılda 13 Beyin Kanaması Geçirdi
banner339
LEVENT TUNCER

AYDIN (İHA) - Sökeli Ferkan Taş, 14 yılda 13 kez beyin kanaması geçirip 20'den fazla beyin anjiyosu olmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedefliyor.

Ferkan Taş ilk olarak 8 Ocak 1999 tarihinde, ailesine ait zeytinlikte zeytin toplarken fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Kendisinden uzun süre haber alınamamasının ardından yakınları tarafından baygın olarak bulunan Taş, önce Söke Devlet Hastanesi, ardından Aydın Atatürk Devlet Hastanesi ve oradan da İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Birçok test geçiren Ferkan Taş'a, nadir görülen 'Thalamik Avm (Arterio-Venöz-Malformasyon)' teşhisi konulduğu öğrenildi. Geçirdiği beyin kanamasıyla ortaya çıkan Ferkan Taş, 14 yılda tam 13 kez beyin kanaması geçirdi. Taş, tedavisi süresince 20'den fazla beyin anjiyosu oldu.

Nadir görülen 'Thalamik Avm' teşhisi konulan ve farklı zamanlarda 10 hastanede toplam 297 gün tedavi gören Ferkan Taş, iki yıl önce Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuruda bulunduğunu ve cevap beklediğini söyledi. Ferkan’ın Taş Ailesi'nin 4 çocuğundan biri olduğu öğrenildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner376

banner377

ÇERÇİOĞLU nun koruma polisi ve eşi ölü...
Aydın Belediye Başkanı'nı CHP'li Çerçioğlu'nun yakın koruması Hatice Alper Kavalcı ile eşi ölü bulundu....

Haberi Oku