31 NUMARALI REKLAM ALANI
Yabancı Öğretmen Ve Öğrenciler Çöp Şişle Tanıştı
banner339
Avrupa Birliği Eğitim Programı COMENIUS çerçevesinde yedi Avrupa ülkesinden Aydın’a gelen öğretmen ve öğrenciler, Ortaklar’da ilk kez çöp şişle tanıştı.

Avrupa Birliği Eğitim Programı COMENIUS çerçevesinde yedi Avrupa ülkesinden Aydın’a gelen 36 kişilik öğretmen ve öğrenci grubunun Ortaklar ziyareti renkli görüntülere sahne oldu. Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın ağırladığı misafir kafile, Ortaklar’ın marka değerleri çöp şiş ve incire hayran kaldı.

İngiltere, İspanya, Yunanistan, Romanya, Slovenya, Hollanda ve İtalya'dan 36 kişilik heyet, Comenius Projesi kapsamında Aydın'a geldi. Eğitim alanında en dikkat çekici AB projeleri arasında yer alan COMENIUS çerçevesinde Ortaklar Adabelen Ortaokulu’nun davetlisi olarak ülkemizi ziyaret eden kafile yerel lezzetler, tarihi mekanlar ve yörenin doğal güzellikleri karşısında büyülendi.

Öğrenciler ile eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği hakkında bilgi oluşturmayı amaçlayan proje kapsamında; ülkemize gelen 36 kişilik kafileyi ağırlayan Adabelen Ortaokulu Müdürü Osman Gürsoy, yabancı öğretmen ve öğrencileri en iyi şekilde ağırlayacaklarını belirtti. Organizasyonu okul öğretmenleri Meliha Meydan, Gülay Açık ve Celal Çelebi ile gerçekleştiren Gürsoy, “Türk misafirperverliğini dostlarımıza en iyi şekilde göstermek istiyoruz. Konuklarımıza özellikle Magnesia, Efes ve Kuşadası gibi tarihi-turistik mekanları gezdirerek ülkemizin tanımına katkıda sağlayacağız” dedi.

Gürsoy, kendilerinin de Şubat ayında İtalya ve İngiltere'ye 5'er günlük ziyaretlerde bulunacağını ifade etti.

ÇÖP ŞİŞİ ELLERİYLE TANITTI

Aydın gezisinin ilk gününe Ortaklar Belediye Başkanı Ümmet Akın’ı ziyaret ederek başlayan kafile, Başkan Akın ile yenen öğle yemeğinde keyifli dakikalar geçirdi. Ortaklar’ın marka lezzeti çöp şişi misafirlerine elleriyle tanıtan Başkan Akın, daha sonra yabancı öğretmen ve öğrencileri makamında ağırladı.

Misafirleriyle birebir İngilizce sohbet eden Ortaklar Belediye Başkanı Ümmet Akın, konuk heyetin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağladı. Ortaklar’ın kuruluş ve tarihçesini konuklarına anlatan Başkan Akın, bölgenin lezzetleri haricinde tarımsal ürünlerini de tanıttı. Konuklar için özel hazırlanan hediye paketlerinde yer alan kuru incir ve zeytinin özelliklerini misafirlerine anlatan Başkan Akın, kafilenin Cuma gününe kadar sürecek gezilerine eşlik etme sözü de verdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner375

banner376

banner377

ADÜ MÜKKEMELLİK BELGESİ ALDI
ADÜ 2013 yılında yaptığı başvuruların sonucu olarak Diploma Eki Etiketi almaya hak kazandı.

Haberi Oku