31 NUMARALI REKLAM ALANI
Aydın Coş'u helalleşerek veda etti...
banner339
Aydın Valiğinden Adana Valiliğine Atanan Hüseyin Avni Coş, Aydın’a veda etti.
 AY-MENDO tesislerinde verilen veda iftarına,Eski Bakanlardan Cengiz Altınkaya, eski Aydın Valisi Muharrem Göktayoğlu, Milletvekilleri Mehmet Erdem, Semiha Öyüş, Gültekin Kılınç, Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Osman Aydın, Ali Uzunırmak, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, Oda başkanları, Kaymakamlar ve bazı İlçe Belediye Başkanları ile Aydın Protokolü  katıldı.
 
Bir zamanlar bir birlerine karşı sert söylemlerde bulunan Milletvekili Ali Uzunuırmak ile Vali Coş, sadece tokalaşmakla kalmadı bir birlerine sarılarak helalleştiler.
 
Aralarında Milletvekillerinin de bulunduğu konuşmacılar Hüseyin Avni Coş'a bugüne kadar Aydın'a yaptı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.
Kendisinin bugüne kadar Aydın'da Valilik yapmış en çalışkan insanlardan olduğunu, Vali Coş'un yeni görev yeri olan Adana'da aynı fedakarlık ve özveri ile hizmetlerine devam edeceğine inandıklarını ifade ettiler.
 
Vali Coş ise yaptığı veda konuşmasında, "Aydın’ı, Aydınlıları kendi öz memleketim ve insanlarım gibi sevdim. Bu sevgim hiç bitmeyecek.Her vesile de ifade ettiğim gibi görev yaptığım süre içerisinde Aydın kendi memleketimden farksız oldu. Aydın, kültürü, coğrafyası ve folklorü ile bütünleşmiş bir ildir. Görev sürem içerisinde sanki kendi memleketimde görev yapmış gibi oldum. Görebildiğimiz her eksiği, din işlerinden, gıda ve sağlık işlerine görebildiğimiz her eksiği kapatmaya çalıştık. Bu gayretlerimize itibar gösterip bizlere destek veren herkese çok teşekkür ederim. Teslim aldığımız hizmet bayrağını daha yükseklere taşıyabildiysek ne mutlu bizlere. Aydını her türlü hizmetin en iyisini hak eden bir şehir. İnşallah bizden sonra bayrağı teslim alacak olan 30 yıldır tanıdığım Kerem Al bu bayrağı daha yükseklere taşıyacaktır. Aydın'dan gidiyorum diye Aydın'ı unutacak değilim. Bundan sonraki yaşamımda nerede bir Aydınlı görsem kendi memleketlim gibi davranacağımda emin olabilirsiniz. Aydın haberlerini de kendi memleket haberleri gibi takip edeceğim. Bir Türk Sanat Müziği parçasındaki gibi Aydın, gözlerimizde bir renk,kulaklarımızda bir ses, içimizde bir ses olarak kalacaktır"dedi.

Yapılan konuşmalar ardından Vali Hüseyin Avni Coş hediye ve plaketleri kabul ederken, yemeğe katılanlarla tek tek tokalaşıp vedalaştı.

Öte yandan Vali Hüseyin Avni Coş’un veda yemeğinde Aydın Belediyesi en alt düzeyde temsil edildi.

Veda yemeğine sadece Başkan Yardımcısı Cemalettin Küçükerol katıldı. Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Başkan Vekili Ahmet Gümüş ve Başkan Çerçioğlu'na şu an en yakın isim kabul edilen Başkan Yardımcısı Kamil Kaya, veda yemeğinde yer almadılar. Oysa Aydın protokolü en üst düzeyde ve eksiksiz oradaydı.

Bunun nedeni ise Başkan Çerçioğlu’nun AY-MENDO firmasına karşı dinmeyen tepkisi olarak yorumlandı. Başkan Çerçioğlu, Vali Coş’u gündüz makamında ziyaret ederek vedalaştı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner375

banner376

banner377

ADÜ MÜKKEMELLİK BELGESİ ALDI
ADÜ 2013 yılında yaptığı başvuruların sonucu olarak Diploma Eki Etiketi almaya hak kazandı.

Haberi Oku